Aktuāli

Projekta “Iepazīsti savu kaimiņu!” ideja

Projekts “Iepazīsti savu kaimiņu!” ir  balstīts uz sabiedrības saliedēšanas un integrācijas ideju. Projekta iecere ir dot iespēju latviešu un mazākumtautību bērniem viesoties viesģimenē tepat Latvijā, lai pilnveidotu un nostiprinātu savas valodu zināšanas un gūtu ieskatu citas ģimenes ikdienas dzīvē.

Projekta idejas autores un koordinatores ir Ilze Logina, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas latviešu valodas un sociālo zinību skolotāja, un Dace Jaundāldere, Ikšķiles vidusskolas sociālo zinību un angļu valodas skolotāja. Ideja tiek realizēta sadarbībā ar nodibinājumu Iespējama misija.

Skolotājas Ilze un Dace uzsver, ka „Šis projekts dod iespēju skolēniem nostiprināt 21.gs. svarīgās prasmes, kas mācītas skolā – valodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Tas rada iespēju, papildus dzimtajai valodai ikdienas saziņā lietot vēl vienu valodu, kā arī motivē skolēnus mācīties valodas, jo rāda to praktisko pielietojumu ikdienā.”

Projektā „Iepazīsti savu kaimiņu!” ir iesaistītas desmit Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas un desmit Ikšķiles vidusskolas skolēni un viesģimenes.

Projekta mērķi ir:

1. Veicināt savstarpēju izpratni par dažādām tautībām;

2. Papildināt zināšanas par krievu un latviešu ģimeņu tradīcijām;

3. Pilnveidot latviešu valodas zināšanas krievu bērniem un krievu valodas zināšanas latviešu bērniem;

4. Veicināt abpusēju sadarbību starp divām kopienām.

Dalībnieki, atgriežoties no pavadītā laika viesģimenē, būs ieguvuši personisku integrācijas pieredzi, ar ko varēs dalīties gan ar saviem ģimenes locekļiem, gan ar skolasbiedriem skolā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s