Aktuāli

Viss labais reiz beidzas …

Bet ne tiem, kuri bija drosmīgi un pieteicās piedalīties integrācijas projektā „Iepazīsti savu kaimiņu!” Projekta noslēguma pasākums 17. novembrī aizvadīts godam, tomēr visiem projektā iesaistītajiem dalībniekiem ir skaidrs, ka šis piedzīvojums vēl ilgi dzīvos atmiņā.

17. novembra noslēguma pasākums Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā iesākas agri no rīta, kad abas projekta koordinatores Ilze un Dace cītīgi gatavojas uzņemt projekta dalībniekus un viesus. Tiek izdekorētas telpas, sagatavoti pārsteigumi un veikta pēdējā pasākuma programmas saskaņošana. Ilzei un Dacei palīgā atskrējuši arī projekta dalībnieki, kuri reģistrē viesus, sakārto kafijas galdu un pabeidz zīmēt iesāktās dekorācijas.

Satraukums ir jūtams, tomēr apziņa, ka šis būs viens no pēdējiem projekta ģimeņu vienojošajiem pasākumiem, priekam ļauj gūt virsroku. Ierodas dalībnieki un viesi. Noslēguma pasākums var sākties!

RZĢ direktore sveic klātesošos ar sirsnīgu paldies par atrasto laiku dalībai projektā. Dalībniekiem sagatavoti arī trīs pārsteigumi. Anna un Diāna (RZĢ skolnieces) dzied dziesmas un viens no projekta dalībniekiem Aleksandrs (RZĢ) kopā ar savu deju partneri nodemonstrē savas dejošanas prasmes.

Līdzīgi kā iepazīšanās pasākumā vairāk kā pirms mēneša, Ilze un Dace bija sagatavojušas pēdējos uzdevumus – jautājumus, par kuriem katram projekta dalībniekiem bija jāpadomā, un pēc tam savas pārdomas jāattēlo arī zīmējumā. Trīs jautājumi, kas ļāva dalībniekiem reflektēt par savu pieredzi bija: 1) ko cerēji iegūt projektā? Vai piepildījās? 2) ko iemācījās no tā projekta dalībnieka, kurš ciemojās pie tevis? 3) trīs lietas, ko iemācīji citam projekta dalībniekam?

Galvenokārt, kā vissvarīgāko lietu, ko projekta dalībnieki iemācījušies, tiek minētas latviešu valoda un krievu valoda. Dalībnieki par vislielāko vērtību atzīst iespēju praktizēt abas valodas. Arī dalībnieku vecāki uzsver, ka, pateicoties projektam, bērniem ir parādījusies vēlme apgūt valodas labāk.

Papildus valodām, dalībnieki ieguvuši jaunus draugus, iepazinuši to, kā tas ir dzīvot daudzbērnu ģimenē, salīdzinājuši, kā mācību diena paiet abās dalībskolās un visbeidzot – kā saka projekta dalībnieks Pēteris – apzinājušies, ka arī turpmāk jābūt drosmīgiem!

Pasākums turpinās ar Radošajām darbnīcām, kuras vadīt atbraukuši gan Ilzes, gan Daces fantastiskie ģimenes locekļi, kā arī aizrautīgie Iespējamās misijas skolotāji Bruno Bahs, Raivis Pauls, Inga Trabo un Oskars Kaulēns. Radošu darbnīcu mērķis bija dot iespēju projekta dalībniekiem apgūt dažādu lietu veidošanu, lai pasākuma noslēgumā tās varētu dāvināt cits citam.

Dalībnieki savas prasmes varēja pārbaudīt šādās darbnīcās: Joko par sevi un kaimiņu, Vel tūbu kopā ar kaimiņu, Sūti sveicienus Japānai kopā ar kaimiņu, Vienā ritmā ar kaimiņu, Audzini raksturu kopā ar kaimiņu un Reklāmas pauze kopā ar kaimiņu. Ikviens būtu novērojis, ka visi dalībnieki kopā ar savām ģimenēm un jauniegūtajiem draugiem ar lielu prieku ķerās klāt darbnīcu vadītāju sagatavotajiem uzdevumiem.

Katra ģimene iesaistās dāvanu radīšanā. Dalībnieku vecāki aktīvi palīdz bērniem un apgūst jaunas lietas paši. Loretas tētis atzīst: „Bērni ir jāatbalsta, jo mēs taču gribam, lai viņi ir ieguvēji!”

Pasākuma programmas daļa „Tu man – Es tev” ir pienākusi. Ģimenes viena otrai pasaka paldies, dod dāvanas un sarunā nākamās tikšanās reizes. Kā saka Kārļa mamma Anna: „Nevaru sagaidīt turpinājumu šim projektam!” Tas ir ne tikai lielisks novērtējums, bet arī pierādījums tam, ka motivācija piedalīties šāda veida projektos ir ne tikai projekta veidotājiem, bet arī to dalībniekiem.

Pienāk laiks arī projekta atbalstītāju pārsteigumiem. Sakām lielu paldies visiem Atbalstītājiem, kuri šo dienu projekta dalībniekiem padarīja īpašu un jauku! Novērtējam ikvienu sniegto atbalstu! Projekta koordinatores Ilze un Dace visus dalībniekus aicina ēst kliņģeri un kā nākamo datumu, kad projektā iesaistītās ģimenes atkal pulcēsies, lai kopīgi pavadītu laiku, atklāj 19. decembri – dosimies vērot hokeja spēli! Nu re, lai gan viss labais reiz beidzas, tomēr šoreiz sākas arī no sākuma!

Paldies visiem, kuri atrada laiku 17. novembra noslēguma pasākumu veidot un svinēt kopā!

Pasākums arī bildēs:

This slideshow requires JavaScript.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s