Aktuāli

Sākam!

Image

Piesakies apmaiņas programmai latviešu un mazākumtautību bērniem „Iepazīsti savu kaimiņu”! 

Nodibinājuma „Iespējamās misija” projekts „Iepazīsti savu kaimiņu!” ir ieguvis finansējumu Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātajā projektu konkursā. Nodibinājuma „Iespējamās misija” partneri projektā ir Rīgas Zolitūdes ģimnāzija (RZĢ) un Ikšķiles vidusskola (IV). Projekta autores un koordinatores Ilze Logina (latviešu valodas un sociālo zinību skolotāja RZĢ) un Dace Jaundāldere (sociālo zinību un angļu valodas skolotāja IV) meklē viesģimenes projekta aktivitāšu īstenošanai.

Projektā „Iepazīsti savu kaimiņu!” tiks iesaistīti 10 RZĢ un 10 IV skolēni un viesģimenes. Iespējamās misijas skolotājas Ilze Logina (RZĢ) un Dace Jaundāldere (IV) uzsver, ka šis sabiedrības saliedēšanas projekts dod iespēju latviešu un mazākumtautību bērniem 6 dienas viesoties viesģimenē tepat Latvijā, pilnveidot un nostiprināt savas valodu zināšanas.

„Šis projekts dod iespēju skolēniem nostiprināt 21.gs. svarīgās prasmes, kas mācītas skolā – valodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Tas rada iespēju, papildus dzimtajai valodai ikdienas saziņā lietot vēl vienu valodu, kā arī motivē skolēnus mācīties valodas, jo rāda to praktisko pielietojumu ikdienā.” Bērni atgriežoties no apmaiņas viesģimenē gan savā ģimenē, gan skolā varēs dalīties pieredzē, veidojot personiskās integrācijas pieredzi plašākam cilvēku lokam.

Kas ir paredzēts?

 • līdz 2012.gada 23.septembrim pieteikšanās dalībai projektā – anketu aizpildīšana un nosūtīšana projekta koordinatoram,
 • 2012.gada 5.oktobrī – kopīgs ģimeņu iepazīšanās pasākums Ikšķiles vidusskolā (Skolas iela 2, Ikšķile, Ikšķiles novads),
 • 2012.gada oktobris – dzīvošana viesģimenēs,
 • 2012.gada 17.novembrī – kopīgs projekta noslēguma pasākums Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā (Ruses iela 22, Rīga).

Apmaiņas programmā vari pieteikties:

 • ja esi Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas/Ikšķiles vidusskolas 5.vai 6.klases skolnieks,
 • ja gribi nostiprināt savas latviešu/krievu valodas zināšanas,
 • ja gribi dzīvot viesģimenē un iepazīties ar krievu/latviešu ģimenes tradīcijām, dzīves vidi un Rīgu/Ikšķili,
 • ja gribi savā ģimenē uzņemt krievvalodīgu jaunieti/latviski runājošu jaunieti un iepazīstināt ar krievu/latviešu ģimenes tradīcijām, dzīves vidi un Rīgu/Ikšķili.

Kādus izdevumus sedz projekts?

6 lati dienā par bērna uzturēšanos viesģimenē un 40 lati par katru ģimenes kopīgi apmeklēto pasākumu.

Cik ilgi bērns dzīvo viesģimenē?

Kopējais bērna uzturēšanās laiks viesģimenē ir 6 dienas – var būt nepārtraukts laika periods vai sadalīts vairākos īsākos laika periodos (piemēram, 3 dienas un 3 dienas).

Lai pieteiktos dalībai projektā viesģimenei jānodrošina:

 • vienam viesģimenes loceklim labi jāzina latviešu un krievu valoda,
 • atbilstoši dzīves apstākļi (atsevišķa guļvieta, pilnvērtīgs un veselīgs uzturs, iespējas veikt personīgo higiēnu, saziņas iespējas ar savu ģimeni) bērnam, kurš tiks uzņemts viesģimenē,
 • vismaz 2 kultūras, sporta, atpūtas, valsts svētku vai citu pasākumu vai kultūras iestāžu apmeklējums (izmaksas tiks segtas no projektam piešķirtā finansējuma) bērnam, kurš tiks uzņemts viesģimenē.

Vairāk informācijas meklē skolu mājas lapās: http://www.zolitude.lv un http://www.ikskilesvidusskola.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s